Партія “Наш край” запропонувала стратегію повернення трудових мігрантів

Партія “Наш край” закликає уряд ухвалити програму повернення в Україну трудових мігрантів, що передбачатиме створення високооплачуваних робочих місць, припинення тиску на бізнес та ліквідацію рейдерства.

Уряд має невідкладно схвалити програму повернення трудових мігрантів в Україну.

Як зазначив голова Львівської обласної організації політичної партії “Наш Край” Мирослав Хом’як: “Півмільйона українців офіційно сплачують внески до Пенсійного фонду Польщі. Згідно з даними наших державних органів, за кордоном працюють 3,2 мільйона громадян. Незалежні експерти говорять про 5–9 мільйонів. Ще 35 відсотків українців замислюються про роботу поза межами України. Це схоже на катастрофу. “Партія “Наш край” закликає владу негайно ухвалити стратегію повернення трудових мігрантів”.

Він зазначив, що українці мають працювати на українську економіку.

“Перш за все, рішення мають сприяти розвитку українських підприємств та збільшенню кількості робочих місць. Слід припинити тиск на малий та середній бізнес, ліквідувати “схеми” та “відкати”, посиливши відповідальність за корупцію. Нарешті – ліквідувати рейдерство, що руйнує підприємства й позбавляє людей можливості праці. Такі кроки в перспективі кількох років дозволять створити нові високооплачувані робочі місця й дадуть шанс на повернення заробітчан додому”, – заявив Мирослав Хом’як.

На думку народного депутата від “Нашого Краю” Сергія Шахова, пасивна позиції української влади щодо міграції закладає бомбу уповільненої дії під її економіку.

“Торік заробітчани переказали в Україну 11 мільярдів доларів. Ніби великі кошти для нашої країни – живемо бідно, але живемо. Та справжній добробут заробітчани створюють країнам, де вони виробляють продукцію, розвивають промисловість, сплачують податки. Такі країни процвітатимуть. Ми ж проїмо кошти й залишимося при своїх. В Україні вже є регіони, де живуть лише жінки з дітьми та літні люди. Чоловіки на заробітках. Хто наповнюватиме наш Пенсійний фонд?”, – зокрема додав Сергій Шахов.

Нагадаємо, близько півмільйона громадян України офіційно відраховують внески до польського Пенсійного фонду, йдеться у звіті Служби соціального страхування Польщі. Загалом же, за даними Мінсоцполітики України, за кордоном постійно працюють 3,2 мільйона українців, а тимчасово – від 7 до 9 млн осіб. Опитування свідчать, що понад 35% громадян нашої країни хотіли б отримати роботу за кордоном.