Віталій Новосад розповів про формування виборчих комісій

Член ради Львівської обласної організації політичної партії «Наш край» виступив на засіданні на тему «Проблеми виборчих комісій на Львівщині: об’єктивні і суб’єктивні».
На заході Віталій Новосад зазначив, що формування виборчих комісій можна розглядати як політичну технологію найрейтинговіших кандидатів.

«Якщо глянути на те, як зараз формуються виборчі комісії, то ми побачимо, що роботу представників дільничних та окружних виборчих комісій розглядають як певну полтітехнологію. Складається враження, що ключові гравці на виборах думають, що, чим більше впливу вони матимуть на членів комісій, тим вищий вони отримають результат. Рейтингові політики формують певні пули зі «своїх людей» на дільницях», – пояснив Віталій Новосад.

Член партії «Наш край» стверджує, що до пулів політиків можна зарахувати і технічних кандидатів, які висловлюють підтримку якомусь кандидату, але знятися з виборів вже не можуть. Це робиться для того, щоб залишити представників в комісіях і мати більше шансів впливати на роботу дільниць.

«Я б хотів звернутися до виборчих комісій і закликати їх поважати закон. Вони мають пам’ятати, що незалежно від того, кого вони представляють, їх головне завдання подбати про чесність виборів і фіксувати порушення незалежно від того, хто їх здійснює», – додав член партії «Наш край».