Мирослав Хом’як: вибори до всіх ОТГ мають відбутися у 2019 році

Цього року необхідно одночасно з виборами до Верховної Ради провести всі вибори в ОТГ. Також треба звільнити з посад голів РДА та ОДА, які саботують реформу децентралізації, закликає Мирослав Хом’як.

«П’ятий рік поспіль «Наш край» бере найактивнішу участь у реалізації реформи децентралізації. Депутати та голови громад від партії на практиці реалізують реформу, а наші активісти беруть участь у виборах. Влада повинна провести всі вибори в ОТГ одночасно з парламентськими восени 2019 року», – зазначив голова львівської обласної організації політичної партії «Наш край».

Мирослав Хом’як переконаний, що ухвалення такого рішення про одночасні вибори пришвидшить децентралізацію у тих районах, де чиновники саботують реформу.

«Це підвищить явку виборців, залучить їх до реформи та значно заощадить час та кошти держбюджету. Проте найголовніше – ці вибори дадуть можливість обрати депутатів та голів ОТГ у тих місцях, де чиновники найбільше створюють перешкод громадян до об’єднання», – наголосив член партії «Наш край».

Також Мирослав Хом’як зазначив, що незважаючи на сильний опір із боку недобросовісних чиновників, децентралізація – одна із найефективніших реформ.

«На сьогодні децентралізація має реальні, відчутні для людей результати: збільшення місцевих бюджетів, будівництво шкіл, лікарень, дитсадків, доріг, ремонт комунікацій та соціальної інфраструктури за місцеві кошти – все це стало можливо завдяки реформі. Більш того, децентралізація – одна з головних вимог «Нашого краю» до кандидатів у Президенти. Також ми закликаємо керівництво держави звільнити тих голів РДА та ОДА, які саботують створення об’єднаних громад», – підсумував Мирослав Хом’як.

Нагадаємо, станом на 12 березня 2019 року 78 об’єднаних громад чекають на перші вибори, включаючи 45 ОТГ, де вибори не відбулися через воєнний стан. Загалом же в країні створено вже 848 об’єднаних громад. Разом з тим, у 96 районах досі немає жодної ОТГ.