Чорнобиль – скільки в цьому слові горя, – Мирослав Хом’як

Сьогодні, 26 квітня 2019 року, світ згадує події 33-річної давнини. Голова Львівської обласної організації політичної партії “Наш край” Мирослав Хом’як висловив співчуття постраждалим.
“Я пам’ятаю до сьогодні цю страшну звістку. Мені тоді ще не було і 20 років. Про аварію на Чорнобильській АЕС нам розповіли не відразу. Довго приховували цей факт. І тільки десь через два тижні докладно про катастрофу розповів Горбачов в своєму зверненні. Людей охопив жах.

Сьогодні мені пригадалось кілька віршованих рядків, що, як на мене, дуже влучно описують трагедію ХХ ст.:

«Чорнобиль – скільки в цьому слові горя,

Страждань та гірко виплаканих сліз.

Ця радіація впадає в Чорне море,

Вона таїться в ніжних стовбурах беріз».

І дійсно, не можна порахувати у цифрах, скільки горя приніс вибух у Чорнобилі. І це стосується не тільки нас — українців і нашої флори та фауни, а й сусідніх до Україні держав та їх населення.

На жаль, часу назад не повернути, і вже нічого не можна змінити у минулому. Не дарма кажуть, що історія – свідок минулого, світло істини, жива пам’ять. Та водночас історія – це учителька життя. Тому наше завдання сьогодні — за жодних обставин не допустити занедбаного ставлення до природи, зберегти ліса та озера.

Більш того, завдання наших сучасників та нащадків не забувати героїчні вчинки тих, хто, жертвуючи власним здоров’ям, врятував тисячі життів. Схиляю голову перед ліквідаторами наслідків катастрофи на Чорнобильській АЕС. Ми пам’ятаємо загиблих Героїв та бажаємо міцного здоров’я живим.

Цьогоріч так склалось, що вшановуючи пам’ять про події у Чорнобилі, ми також переживаємо у цей день і Страсну п’ятницю. За Біблією у цей день на хресті розп’яли Христа. Не знаю, чи варто шукати у цьому збігу дат певний символізм, а але це чудова нагода задуматись про своє життя. Хоча б на годину абстрагуватись від повсякденної рутини, побути наодинці з собою та з Богом”, – сказав Мирослав Хом’як.

«…Засурмив третій янгол, – і велика зоря спала з неба, палаючи, як смолоскип. І спала вона на третину річок та водні джерела. І ймення зорі тієї – «Полин». І стала третина води, як полин, і багато людей повмирали з води, бо згіркла вона» (Апокаліпсис).

І впала зірка-полин з неба у траву на ймення Чорнобиль…

26 квітня 1986. Пам’ятаємо…