Орест Матвіїшин: Чиновники, які перешкоджають децентралізації, мають бути покарані

Голова виконкому львівської обласної організації політичної партії “Наш край” Орест Матвіїшин вважає, що до чиновників, які перешкоджають реформі децентралізації, мають бути застосовані покарання.

“Реформа децентралізації – одна з найважливіших в Україні за останні роки. Ми бачимо, як вона успішно впроваджується, утворюються та розвиваються нові громади, проте є чиновники, які вставляють палиці в колеса цьому процесу Одним з таких є поки що чинний голова Львівської ОДА Олег Синютка, який заблокував утворення ОТГ в Сокальському районі. ЛОДА розглянула подання місцевих рад та відхилила утворення Сілецької ОТГ. Так, львівська облдержадміністрація дала громаді зрозуміти, що без їх схвалення на утворення можна не чекати”, – сказав Орест Матвіїшин

Політик вважає, що чиновники такого рангу як Олег Синютка мають тільки сприяти утворенню нових громад, а не навпаки.

“Якщо громада не утвориться, вона не зможе самостійно розпоряджатися коштами і не буде фінансово спроможною. Відповідно, ми не можемо тоді говорити про якісь сильні регіони в країни, якщо голови ОДА стають перешкодою для утворення громад. Вони мають всіляко підтримувати цей процес, а якщо ні, то повинні бути покарані”, – додав Орест Матвіїшин

Також член партії “Наш край” нагадав, що за останні два роки заблоковано утворення вже п’яти ОТГ: Павлівської, Забузької, Соснівської, Яричівської та Новосілко-Гостинівської.

“Партія “Наш край” послідовно підтримує децентралізацію в Україні, складовою частиною якої є створення об’єднаних територіальних громад. Об’єднання громад – ключова умова українських реформ. Рішення, що безпосередньо стосуються жителів сіл, селищ, невеликих міст, мають прийматися за участю представників громади саме на їхньому рівні”, – зазначив політик.