Мирослав Хом’як: Львів перестав бути для Садового плацдармом для політики

На думку Мирослава Хом’яка, голови Львівської обласної організації політичної партії «Наш край», мер міста Андрій Садовий перестав бачити Львів як плацдарм для політичної боротьби, для нього важливіший всеукраїнський рівень. Про це він 30 травня сказав на ток-шоу «Говорить ВЕЛИКИЙ ЛЬВІВ» в прямому ефірі телеканалу ZIK.

«Давайте всі визнаємо той факт, що для Садового Львів перестав бути плацдармом політичної боротьби. Він хоче бути всеукраїнським політиком, бути в Києві, спілкуватися з багатьма відомими особами, які приїжджають в Україну і перебувають в столиці», – зазначив Мирослав Хом’як.

На думку політика, в нинішній ситуації з протестами проти Садового мер поводить себе неприпустимо.

«Я розумію, що для нього проблема з протестами – це проблема, яку він хоче вирішити руками своєї молодої команди, молодих хлопців, які зараз працюють в міській раді, яких він обнадіює прекрасними словами, що завтра все буде нормально, завтра ви будете героями, йдіть і принижуйте людей, які мають активну позицію. Я вважаю, що це недопустимо для загальноукраїнського політика обзивати когось «псевдоактивістами», – наголосив Мирослав Хом’як.

Також у своєму виступі лідер «Нашого краю» на Львівщині зачепив тему Грибовицької трагедії та сміттєпереробного заводу.

«Я б хотів зробити історичний екскурс до 2010 року, коли я став чиновником Держуправління охорони навколишнього середовища. Я тоді детально розібрався з дозвільними документами ЛКП «Збиранка», яке займалося утилізацією та розміщення твердих побутових відходів. Як з’ясувалося половина дозвільних документів були підроблені, а решта дозволи були відсутні. У 2010 році я написав чіткі приписи, де були анульовані всі дозволи, які були видані ЛКП «Збиранка».

У той час на мене посипався шквал критичних меседжів від підконтрольних меру ЗМІ, яких Садовий постійно використовує для досягнення своєї мети. Всі акти порушень, акти заборони для ЛКП «Збиранка» і зараз знаходяться в органах контролю за екологією. Правоохоронні органи можуть подивитися на ці документи і їх в кінці-кінців реалізувати, тому, що хтось таки має відповісти за Грибовицьку трагедію.

Вона була наслідком безвідповідального ставлення до такої проблеми як розміщення твердих побутових відходів. Насправді, це нормальна побутова проблема, яка вирішується в цілому цивілізованому світі. Я був присутній на восьми або десяти презентаціях, де приїжджали з цілого світу інвестори, які пропонували за свої гроші вирішити цю проблему у Львові і збудувати комплекси з утилізації відходів. На жаль, тоді мер проігнорував всі інвестиційні пропозиції і не знайшов порозуміння з жодним інвестором», – розповів Мирослав Хом’як.